אישור הסכם ממון

עורך דין נוטריון – פזי הרפז עו"ד נוטריון

מהו הסכם ממון?

הסכם ממון הוא חוזה בין בני זוג המתייחס לחלוקת רכוש במקרה של גירושין או פרידה. הסכם ממון נערך על מנת להבטיח את בני הזוג מבחינה כלכלית במקרה בו יחליטו להיפרד. הסכם ממון יכול להיערך על ידי זוג טרם נישואיהם, על ידי זוג אשר חי חיים משותפים ללא נישואין, או על ידי זוג נשוי.

מדוע כדאי לערוך הסכם ממון?

אמנם חוק יחסי ממון מסדיר את חלוקת הרכוש לאחר גירושין אך החוק כללי וניתן לפרשנות רבה. די לנו לחשוב על המקרים הרבים של זוגות לאחר גירושין המתדיינים שנים ארוכות וכאובות בבתי המשפט בכדי להבין את חשיבותם של הסכמי הממון.

אישור הסכמי ממון

אישור הסכם ממון על ידי נוטריון

לזוגות שאינם נשואים או שעומדים להינשא רצוי לערוך הסכם ממון נוטריוני שיסדיר את ענייני חלוקת הרכוש ה במהלך החיים המשותפים והן במקרה של פרידה או גירושין. הסכם ממון נערך על ידי עורך דין לפי הנתונים הספציפיים של בני הזוג. הצדדים חותמים על ההסכם בפני הנוטריון אשר מאמת את החתימה. כאשר עורכים הסכם יחסי ממון נוטריוני אין צורך להופיע בבית המשפט אלא די בהתייצבות בני הזוג, עם תעודות זהות, בפני הנוטריון. אישור הסכם ממון ע"י נוטריון לפני הנישואין תקף גם לאחר נישואי בני הזוג.

אישור הסכם ממון על ידי בית המשפט

ביחס לזוגות נשואים נתונה הסמכות לאישור הסכם ממון לבית המשפטי לענייני משפחה. על מנת להפוך את אישור הסכם ממון לבעל תוקף משפטי, רשמי וחוקי יש לאשרו על ידי בית המשפט. בהתאם לחוק יחסי ממון, על בני להופיע בפני בית המשפט ולאשר כי ההסכם נערך ונחתם בהסכמת שני הצדדים, בדעה צלולה וברצון חופשי.

ראה עוד: שירותי תרגום נוטריוני

מאמרים נוספים

חיוג מהיר
נווט אלינו