אישור נכונות העתק מקור

עורך דין נוטריון – פזי הרפז עו"ד נוטריון

מהו אישור נכונות העתק מקור ?

אישור נכונות העתק מקור הוא למעשה אימות העתק של מסמך מקורי שמאשר כי ההעתק זהה בכל מובן למקור. אישור נכונות העתק מקור ניתן על ידי נוטריון ומלווה בחתימתו וחותמו של הנוטריון.

אילו העתקים של מסמכים ותעודות ניתן לאשר באישור נוטריוני?

כל העתק של מסמך ניתן לאישור כתואם למקור על ידי נוטריון. מסמכים כגון: תעודות נישואין וגירושין, תעודות בגרות ותארים אקדמאים, תעודות הסמכה, תעודות לידה ורישיון נהיגה, הסכמים שונים, תעודות זהות, תעודות הוקרה והערכה, דרכון, קבלות וחשבוניות, תעודות משלוח, תעודות שחרור מן הצבא, תעודות פטירה, מסמכי חברה ותאגיד, מסמכים ציבוריים כמו מסמכי ארנונה ועוד. למעשה, כל העתק מסמך אשר נידרש לאשר כי הוא תואם למסמך המקורי יכול לקבל אישור נכונות העתק מקור על ידי נוטריון.

אישור נכונות העתק מקור

באילו מקרים יש צורך לעשות אישור נכונות העתק מקור?

המקרים הנפוצים בהם נידרש להוציא אישור נכונות העתק מקור הם כאשר יש צורך להגיש העתק של מסמך רשמי בארץ או במדינה זרה. על מנת להימנע מלהגיש את המסמך המקורי נוכל במקום זאת לאשר אצל נוטריון את דיוקו ונאמנותו למקור של העתק. לדוגמא, לשם קבלת אישור עבודה במדינות מסוימות נידרש להמציא תעודה המעידה על סיום תואר אקדמאי. על מנת לא לשלוח לאישור את התעודה המקורית נוכל לגשת אל נוטריון אשר ינפיק אישור נכונות העתק מקור לצילום של התעודה. מקרה דומה הוא כאשר סטודנט מבקש להמשיך את לימודיו לתואר שני או שלישי במוסד אקדמי בחו"ל ונידרש להגיש גיליון ציונים, הסמכות וכדומה.

כיצד מתבצע אישור נכונות העתק למקור?

על מנת שנוטריון יאשר את נכונותו של העתק עלינו להמציא את המסמך המקורי בצירוף צילום שלו. הנוטריון יבחן את הצילום (או לחלופין יבצע צילום שלו במשרדו), יאמת כי אכן מדובר באותו המסמך וכי ההעתק לא עבר כל שינוי. לאחר מכן יאשר הנוטריון בחתימתו וחותמו את ההעתק.

ראה עוד: נוטריון בת"א

מאמרים נוספים

חיוג מהיר
נווט אלינו