ייצוג בבית המשפט

עורך דין נוטריון – פזי הרפז עו"ד נוטריון

מהי ליטיגציה?

ליטיגציה הינה הופעה בפני בית המשפט. ליטיגציה מתחלקת לשתי קטגוריות – פלילית ואזרחית ליטיגציה מתרחשת בכל תיק המגיע לדיון בבתי המשפט או ערכאה שיפוטית אחרת.

מיהו עורך דין ליטיגציה ומה מייחד אותו?

עורך דין ליטיגציה כשמו כן הוא – עורך דין המתמחה בהופעה בפני בית המשפט. עבודתו של עורך דין ליטיגציה הינה לייצג את הלקוח שלו בפני בית המשפט בין אם בצד התובע או בצד ההגנה. ייצוג משפטי פרונטאלי בפני בתי המשפט מחייב דינאמיקה, אינטואיציה, יכולת להגיב בזמן אמת והבנה עמוקה של המערכת המשפטית כמו גם של מצבים משתנים במהרה בין כותלי בית המשפט. ליטיגטור מקצועי הוא יותר מאשר עורך דין הבקיא בספרי החוקים, הוא פרפורמר אסרטיבי, ממולח ונואם בחסד. על מנת להופיע בפני בית המשפט על עורך דין ליטיגציה להיות אדם בעל ביטחון עצמי, תפיסה מהירה ויכולת תגובה מהירה עוד יותר. עליו לשכנע את השופט או פאנל השופטים בצדקת הלקוח שלו. קריזמה המשולבת בידע מקצועי, יכולת ניתוח וניסיון הם ממאפייניו של עורך דין ליטיגציה מקצועי, מהימן ובעל יכולת.

עורך דין ליטיגציה

מה כוללת עבודתו של עורך דין ליטיגציה?

עבודתו של הליטיגטור כוללת לא מעט תחקיר, תשאול ואיסוף ראיות. ככל שהתיק המדובר משמעותי יותר, גדול יותר ומעורבים בו גורמים כלכלים רבים יותר כך עבודתו של הליטיגטור מורכבת יותר. עליו לאסוף ראיות התומכות בצדקת הלקוח שלו ולהציגן לאור ספר החוקים בפני בית המשפט. כמו כן, עורך הדין יידרש לא אחת להגיב באופן מיידי לטענות וראיות העולות בזמן אמת, עליו להיות מוכן לכל תרחיש. עורך דין ליטיגציה לרוב אינו פועל לבד אלא מעסיק צוות חוקרים, מתמחים משפטיים וכדומה על מנת לסייע לו בעבודת ההכנה ע"י שירותי עורך דין נוטריון מוסמך ומקצועי.

כיצד נזהה עורך דין ליטיגציה מקצועי?

ראשית, חשוב להבין כי תחום הליטיגציה משלב בתוכו הן יכולת חקר וסקירה גבוהות מאוד והן ייצוגיות, בטחון וכושר ביטוי מן המעלה הראשונה. היכרות עם מערכת המשפט והנפשות הפועלות בה היא יתרון משמעותי. מספר גבוה של לקוחות מרוצים, ניסיון, אמינות וייצוגיות הינם ממאפייניו של עורך דין ליטיגציה מקצועי.

ראה עוד: שירותי תרגום נוטריוני

מאמרים נוספים

חיוג מהיר
נווט אלינו